سوالاتی راجع به دریافت حکم حجر از وکیل خانم

نظرات 0

سوالاتی راجع به دریافت حکم حجر از وکیل خانم پرسیده بودید که سعی کردیم به یک جمع بندی کلی در این مقاله از آن سوالات برسیم . قطعا پیش از این ، دو مطلب حکم رشد و حکم حجر را خوانده اید و با مفاهیم کلی آن آشنا هستید . حال فقط کافی است تا به دنبال سوال خود بگردید . اگر سوال تان را در سوال های زیر پیدا نکردید ، آن را از ما بپرسید . اگر سوال تان در زیر مطرح شده اما جواب مناسبی دریافت نکرده اید ، با مشاوران ما تماس بگیرید .


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 0
     
print

نحوه اعتراض به حکم رشد توسط وکیل شرق تهران

نظرات 0

نحوه اعتراض به حکم رشد توسط وکیل شرق تهران به چه صورت است ؟ اولا بگوییم که حکم رشد چیست . حکم رشد در واقع حکمی است که دادگاه برای یک فرد زیر 18 سال صادر می کند که اهلیت او در نظر دادگاه ثابت شده و در واقع رشید است . حال اگر برای کسی این حکم صادر گردد و والدین او یا کسی که با او نسبت نزدیکی دارد ، تصور کنند که این حکم اشتباه است و فرد قادر به مدیریت اموال خود نیست ، اعتراضی در همین راستا با همین مضمون و دلایل به دادگاه خانواده ارائه می نمایند تا صلاحیت فرد دوباره از نظر دادگاه سنجیده شود .


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 0
     
print

مطالبه مهریه عندالاستطاعه توسط وکیل دادگستری

نظرات 0

به طور معمول مهریه برای بسیاری از افراد همچنان یک مسئله مبهم است . ما در این مقاله قصد داریم تا از منظر وکیل پایه یک دادگستری به سوالات و ابهامات شما عزیزان پاسخ دهیم . به طور کلی دو مسیر برای دریافت مهریه وجود دارد و این دو راه، مطالبه مهریه از دادگاه توسط وکیل و مطالبه مهریه از طریق اداره ثبت می­باشند . البته برای مطالبه مهریه عندالاستطاعه توسط وکیل دادگستری راه حل ها و چالش هایی وجود دارد که شما می توانید برای جویا شدن از آن ها با شماره های موجود بر روی سایت تماس حاصل فرمایید تا به صورت رایگان از مشاوره مشاورین ما بهره مند شوید.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 2
     
print

حکم رشد چیست

نظرات 0

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که حکم رشد چیست . حکم رشد گواهی رشد و اهلیت برای شخصی است که از طفولیت خارج شده است ولی هنوز به سن قانونی نرسیده اند. اگر کسی حکم رشد بگیرد می تواند امور مالی خود و مدیریت مالی خود را بدون واسطه بر عهده بگیرد . درخواست صدور حکم رشد می تواند توسط اولیا یا قیم شخص به دادگاه ارائه شود .


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 4
     
print

قاتل مجنون چگونه مجازات کیفری می شود؟

نظرات 0
قاتل مجنون چگونه مجازات کیفری می شود؟

قتل مهم ترين رويداد است که تبعات اجتماعی و قضايي زيادی دارد.قتل را در اکثر مواقع به دو دسته عمدی و غير عمدی طبقه بندی می کنند. البته قتل شبه عمد نيز در قانون تعريف شده است.حالات و عوالم روحی قاتل يکی از مهم ترين مسائل در بررسی قتل هاست. جنون يکی از مواردی است که بسيار در پرونده های قتل طرح می شود و آن عبارت است از حالتی که قاتل در اثر شرايط روانی حالت های غیر قابل کنترلی را  از خود بروز داده است. این نوع رفتار يا رفتارها  از طرف قاتل و مقتول در ارتکاب قتل و میزان و حد مجازات آن تاثیر گذار خواهد بود.

برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 5
     
print